Dożynki Gminy Tarnów 2018

Nasza orkiestra w dniu 12 sierpnia 2018r. brała udział w Dożynkach Gminy Tarnów, które ropoczęła Msza Święta dziękczynna, sprawowana pod przewodnictwem Księdza Dziekana Józefa Kaczmarskiego. Wszyscy mieszkańcy wspólnie dziękowali za zebrane plony i urodzajny rok. Dźwięki muzyki orkiestrowej podkreślały podniosłość uroczystości i nadawały swoisty charakter.

Po zakończonej Eucharystii zgromadzonych powitali w imieniu organizatorów prowadzący wydarzenie Anna Pieczarka oraz Eugeniusz Wojtarowicz. Wśród przybyłych gości znaleźli się samorządowcy wszelkich szczebli, a także przedstawiciele partnerskich gmin: burmistrz słowackiego miasta Tornala Anna Szogedi, burmistrz węgierskiej gminy Jászalsószentgyörgy Imre Szarvak, z siedmiogrodzkiego Csikszentsimon burmistrz Istvan Kozma oraz delegacja gminy Mielnik.

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na przypomnienie staropolskich tradycji dożynkowych. Obrzęd przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskiej. W jego trakcie chleb wypieczony z tegorocznego zboża na ręce wójta gminy Tarnów przekazali starostowie dożynek.

Źródło: http://www.gmina.tarnow.pl/