Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 w Woli Rzędzińskiej

Jak co roku nasza orkiestra brała udział w defiladzie z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920, która miała miejsce 15 sierpnia  w Woli Rzędzińskiej. Wydarzenie rozpoczęło się przemówieniem wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła.  Po okolicznościowych wystąpieniach przyszedł czas na uroczystą defiladę grup rekonstrukcji historycznej ulicami Woli Rzędzińskiej, na której czele podążał Marszałek Piłsudski, za nim kawalerzyści z Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5 Pułku Strzelców Konnych, węgierscy huzarzy, Sekcja Rekonstrukcji Historycznej im. 16 Pułku Piechoty, Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Bochni w przedwojennych mundurach strzelców podhalańskich, Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Gładyszowa w mundurach Pułku Ułanów Krechowieckich i kozaków kubańskich, rekonstruktorzy w mundurach z 1920 roku, pochodzących z planu filmu „Bitwa Warszawska 1920”, a także Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskiej oraz Orkiestra Dęta OSP Wola Rzędzińska. Całemu przemarszowi towarzyszyły fragmenty pieśni patriotycznych oraz żołnierskich nadając mu swoisty charakter.

Źródło: http://www.gmina.tarnow.pl/