Witamy Cię w Naszej Orkiestrze

Dziękujemy Ci za zainteresowanie naszą działalnością i zapraszamy do zapoznania się z funkcjonowaniem orkiestry. Postaramy się przybliżyć czym się zajmujemy oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania.

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta przy OSP w Woli Rzędzińskiej to strażacka orkiestra dęta działająca od 1968 roku. Przez ten czas przewinęło się dziesiątki muzyków oraz kilku dyrygentów. W większości muzycy naszej orkiestry to amatorzy wykształceni przez instruktorów i starszych muzyków. Od zawsze dbamy o rodzinną atmosferę oraz aby każdy czuł się tutaj jak najlepiej i miło spędzał wolny czas. W skład naszego zespołu wchodzą osoby w różnym wieku, gdzie najmłodsi uczący się mają 6 lat. Z racji iż jesteśmy orkiestrą strażacką podczas występów państwowych i kościelnych występujemy w mundurach OSP.

Czy się nadaję i jaki instrument wybrać?

Jeśli od zawsze chciałeś nauczyć się grać na instrumencie, ale nurtują cię pytania czy jesteś zdolny i czy dasz sobie radę to NIC NADZWYCZAJNEGO. Każdy ma wątpliwości i często stres przed rozpoczęciem w życiu czegoś nowego. Najlepszym sposobem jest po prostu spróbować. To nic nie kosztuje! Nauka oraz wypożyczenie instrumentu jest całkowicie BEZPŁATNE. Potrzebne są tylko chęci 🙂 A jeśli się nie uda to przynajmniej wiesz, że spróbowałeś.

W orkiestrze dętej gramy na różnych instrumentach, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy ci instrumenty, na których możesz rozpocząć swoją przygodę z muzyką:

  • Klarnet
  • Flet
  • Saksofon
  • Trąbka
  • Waltornia
  • Sakshorn
  • Tuba
  • Instrumenty perkusyjne

Czego uczymy?

Nasi instruktorzy nie tylko nauczą Cię kompleksowej techniki gry na instrumencie wraz z czytaniem nut, ale także przekażą wszelką wiedzę w zakresie gry w orkiestrze. Płynne czytanie nut i znaków muzycznych, a także gestów oraz sygnałów dyrygenta to kwestia treningu i wytrwałości. Kapelmistrz orkiestry, jak również każdy muzyk wytłumaczy ci wszystkie niejasności i pomoże rozwiązać problem. Oprócz wiedzy techniki gry nauczymy Cię także elementów musztry paradnej, a także grania podczas marszu. To tylko część zagadnień i początku dobrej zabawy!

Kapelmistrz orkiestry – nasz przywódca…

Orkiestra dęta to zespół wielu ludzi. Aby nad tym zapanować potrzebny jest dyrygent, który przygotowuje nas do występów oraz kieruje podczas występów. Dyrygentem naszej orkiestry jest Pan Bernard Żmuda – wieloletni muzyk oraz absolwent III Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów w Nowym Sączu. Wieloletnie doświadczenie oraz czynne członkostwo w wielu orkiestrach przekłada się na szeroką wiedzę i dbanie o dobrą atmosferę.

Jak się z nami skontaktować?

Jeśli masz ochotę zapoznać się z naszą działalnością zachęcamy do przeglądnięcia wpisów na stronie głównej tej witryny. Skontaktować się z nami można na wiele sposobów – elektronicznie, telefonicznie lub po prostu przyjść w dzień próby orkiestry do remizy.

Wszelkie informacje adresowe oraz kontakt telefoniczny jest dostępny w zakładce KONTAKT (<-kliknij) w menu głównym.

Zapraszamy także do kontaktu poprzez serwis Facebook, gdzie odpowiadamy niemalże natychmiastowo. Znajdziesz tutaj także bierzące informacje z naszej działalności.

Czekamy właśnie na Ciebie!

Jeśli to czytasz zapewne zaciekawiła Cię ta krótka prezentacja. W razie jakichkolwiek pytań pisz do nas śmiało! Na wszystkie pytania odpowiemy bardzo chętnie i szczegółowo. Mam nadzieję, że widzimy się na najbliższej próbie 🙂