Boże Ciało w Parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej

Tradycyjnie jak co roku nasza orkiestra ubogacała obchody Święta Bożego Ciała w Kościele Parafialnym. Mimo dłuższej przerwy w próbach spowodowanej pandemią koronawirusa i podjętymi w tej sprawie obostrzeniami nasi muzycy starali się jak najlepiej przygotować do oprawy Mszy św. oraz procesji wokół kościoła.

11 czerwca br. nasza orkiestra pod batutą Bernarda Żmudy wzięła udział we Mszy Świętej z okazji Bożego Ciała. Wraz z organistą oraz chórem ubogacała przebieg uroczystości, a także procesji do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła. Przy każdej ze stacji odegrano pieśń oraz hejnał podczas błogosławieństwa. Na zakończenie wraz z wiernymi tutejszej parafii orkiestra odegrała hymn Ciebie Boga Wysławiamy.

Zdjęcia: Paweł Zapała